Uczucie gładkości stóp

Data dodania tekstu: 27-05-2012, Otagowano jako: pielęgnacja nóg, stopy, zadbane nogi

Kiedy nadchodzi czas letni, najwygodniejszym i najbardziej eleganckim obuwiem dla kobiet są odsłaniające ich stopy sandały. Często okazuje się, że nasze zmęczone zimowymi, pełnymi butami stopy wymagają specjalnej kuracji, która nie tylko je zrelaksuje, ale przede wszystkim poprawi ich wygląd i sprawi, że poczujemy się bardziej komfortowo. Każda kobieta zadbać powinna o zmiękczenie i wygładzenie skóry tej części ciała. Pierwszy krok, czyli zmiękczanie odbywać się może przy pomocy odpowiednio intensywnie zmiękczającego kremu, który pomoże usunąć stwardniały naskórek, zredukować powstałe zgrubienia oraz intensywnie zmiękczyć i wygładzić skórę. Przyrządem niezbędnym w poczynieniu kolejnego kroku prowadzącego nas do pięknych stóp czyli wygładzenia jest tarka do stóp. Najodpowiedniejsza będzie tarka posiadająca dwie powierzchnie: ścierającą oraz wygładzającą. Pozwoli ona na odzyskanie przyjemnej gładkości i delikatności stóp. Po takiej kuracji zapewniającej naszym stopom gładkość zabrać się możemy za ich upiększanie wybierając ciekawy kolor lakieru do paznokci.

Kuracja dla stóp

Data dodania tekstu: 28-05-2012, Otagowano jako: pielęgnacja nóg, stopy, peeling

Zmęczonym po ciężkim dniu stopom naszych nóg od czasu do czasu należy się szczególna opieka. Czasami warto wyjść poza granicę codziennej kąpieli i zafundować stopom trochę przyjemności w postaci odpowiednich zabiegów. Taka kuracja zacząć powinna się od kojącej kąpieli, do której użyć możemy lawendowego olejku. Taki zabieg nie tylko przyniesie ulgę w zmęczeniu, ale także odżywi i zmiękczy skórę. Po kąpieli przyjść powinien czas na nawilżenie, które umożliwi nam kojący krem do stóp z ekstraktem lawendy. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko nawilżymy, ale także zmiękczymy i zredukujemy stwardniały, suchy naskórek. Odpowiednio wypielęgnowane stopy potrzebują jeszcze na koniec odświeżenia. Tutaj z pomocą przychodzi nam odświeżający dezodorant do stóp, również może być o zapachu lawendy. Skutecznie ochłodzi i przyniesie ulgę zmęczonym stopom. Do naszej kuracji włączyć możemy jeszcze nałożenie wygładzającej maseczki do stóp z glinką, która zapewni aksamitność i gładkość naszej skórze. Po tych wszystkich operacjach nie tylko nasze stopy będą gładsze, ale przede wszystkim my poczujemy się zrelaksowane.

Kąpiel dla stóp

Data dodania tekstu: 28-05-2012, Otagowano jako: pielęgnacja nóg, stopy, zadbane nogi

Zmęczone upalnym, letnim dniem stopy naszych nóg z pewnością nie pogardzą specjalnie przygotowaną dla nich kąpielą, dzięki której cały nasz organizm poczuje się bardziej zrelaksowany i wypoczęty. Taką odświeżającą kąpiel dla stóp przygotować możemy używając cytrusowego olejku. Ta dezodoryzująca kąpiel przyniesie ulgę zmęczonym stopom i zapewni im uczucie komfortu. Do składników wcześniej wymienionego olejku należą wyciągi z roślin takich jak karotka oraz ananas, które posiadają właściwości wygładzające oraz zmiękczające, a także ekstrakty imbiru o właściwościach kojących oraz przeciwzapalnych. To właśnie te składniki pomogą zregenerować skórę zmęczonych upałem stóp i utrzymać je w dobrej kondycji. W celu przygotowania naszej cytrusowej kąpieli należy wlać pełną nakrętkę olejku do miski napełnionej letnią wodą. Owa relaksacyjna kąpiel może dać początek dalszym zabiegom, w których udział brać będą odświeżające żele ożywiające dzięki zawartości mentolu przegrzane stopy czy też dezodoryzujące spraye do stóp.


[1] 2 3 4     następna