Wpisy oznaczone tagiem: peeling

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Data dodania tekstu: 21-05-2012, Otagowano jako: twarz, skóra, peeling

Cera młodej kobiety niezwykle często narażona jest na pojawiające się zmiany trądzikowe. Jedną z podstawowych broni, jaką powinno się wykorzystać w walce z tym problemem jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry. Oprócz stosowania zabiegów, w których główną rolę odgrywają preparaty przeznaczone dla cery trądzikowej takie jak żele myjące oraz toniki, młode kobiety pamiętać powinny również o tym, że oczyszczaniu skóry nie sprzyja wyciskanie pryszczy, powoduje to bowiem między innymi rozprzestrzenianie się bakterii w jak dotąd zdrowej skórze. Stosowanie się do powyższej wskazówki nie może jednak zapewnić nastolatce, że jej skóra będzie idealnie czysta, w przypadku, gdy cera potrzebuje intensywniejszej pielęgnacji do jej oczyszczania stosować można głęboko oczyszczające maseczki, która ułatwią zasuszenie pryszczy. Często w walce z trądzikiem młodej kobiecie pomóc może jedynie leczenie farmakologiczne, nie oznacza to jednak, że korzystając z pomocy dermatologa ma ona przestać pielęgnować swoją skórę oczyszczając ją delikatnymi tonikami.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy

Data dodania tekstu: 21-05-2012, Otagowano jako: twarz, skóra, peeling

Skóra młodej twarzy wyjątkowo podatna na pojawianie się trądziku wymaga codziennej, dokładnej pielęgnacji. Do zabiegów oczyszczających cerę każda młoda kobieta włączać powinna kilkurazowe w ciągu dnia przemywanie skóry preparatami, dzięki którym łatwo pozbędzie się potu, brudu oraz łoju, które niezmyte z twarzy stwarzają idealne środowisko do powstawania trądziku. Oczyszczając skórę trądzikową nastolatka unikać powinna mydła, które nadmiernie wysusza skórę. W zamian za ten preparat codziennego użytku twarz oczyścić może specjalnie przeznaczonymi do tego żelami, mleczkami, piankami oraz tonikami, których pH sytuuje się w granicach 5-7. Wymienione kosmetyki powinny bez trudu poradzić sobie ze zrogowaciałym naskórkiem oraz łojem. Istotnym kosmetykiem, niezbędnym w składzie kosmetyków każdej młodej kobiety jest mleczko do zmywania makijażu. Odpowiednio oczyszczona z wszelkiego rodzaju pudrów, kredek oraz tuszów do rzęs skóra twarzy to jeden z podstawowych kroków wykonanych w kierunku jej czystości.

Piegi

Data dodania tekstu: 22-05-2012, Otagowano jako: twarz, skóra, peeling

Według niektórych piegi dodają urody, według innych są przeszkodą w owej urody posiadaniu. Pojawiają się głównie na twarzy u osób posiadających rude bądź jasne włosy. W okresie letnim pod wpływem promieni słonecznych nasilają się, zimą bledną. Osoby, które twierdzą, że piegi z urodą nie mają nic wspólnego mogą za pomocą własnoręcznie przygotowanych maseczek spróbować je wybielić. Jedną z takich masek jest preparat przygotowany ze sparzonych migdałów, z których kolejno robi się odpowiednią papkę, miesza się ją z białkiem kurzego jaja, dodaje odrobinę cytryny i nakłada na twarz na około 15 minut, po czym zmywa letnią wodą. Innymi przykładami takich maseczek są te przygotowane z maślanki, nagietka, niedojrzałych porzeczek czy też z mąki ziemniaczanej. Niezadowoleni posiadacze piegów na rynku odnaleźć mogą również specjalne kosmetyki, które pozwolą im w pewnym pozbyć się ich problemu. Są to różnego rodzaju ziołowe kremy wybielające. Pielęgnację piegowatej twarzy wspomóc można również okładami z zielonych ogórków oraz dietą wyposażoną w porzeczki, truskawki oraz pomarańcze.

Kuracja dla stóp

Data dodania tekstu: 28-05-2012, Otagowano jako: pielęgnacja nóg, stopy, peeling

Zmęczonym po ciężkim dniu stopom naszych nóg od czasu do czasu należy się szczególna opieka. Czasami warto wyjść poza granicę codziennej kąpieli i zafundować stopom trochę przyjemności w postaci odpowiednich zabiegów. Taka kuracja zacząć powinna się od kojącej kąpieli, do której użyć możemy lawendowego olejku. Taki zabieg nie tylko przyniesie ulgę w zmęczeniu, ale także odżywi i zmiękczy skórę. Po kąpieli przyjść powinien czas na nawilżenie, które umożliwi nam kojący krem do stóp z ekstraktem lawendy. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko nawilżymy, ale także zmiękczymy i zredukujemy stwardniały, suchy naskórek. Odpowiednio wypielęgnowane stopy potrzebują jeszcze na koniec odświeżenia. Tutaj z pomocą przychodzi nam odświeżający dezodorant do stóp, również może być o zapachu lawendy. Skutecznie ochłodzi i przyniesie ulgę zmęczonym stopom. Do naszej kuracji włączyć możemy jeszcze nałożenie wygładzającej maseczki do stóp z glinką, która zapewni aksamitność i gładkość naszej skórze. Po tych wszystkich operacjach nie tylko nasze stopy będą gładsze, ale przede wszystkim my poczujemy się zrelaksowane.

Naturalne peelingi dla stóp

Data dodania tekstu: 03-06-2012, Otagowano jako: ochrona, stopy, peeling

Kiedy nasze stopy dają nam wyraźne sygnały, że drogie kosmetyki, które stosujemy do ich pielęgnacji wcale im nie odpowiadają, zastanowić powinniśmy się nad własnoręcznie przyrządzonymi preparatami, które pozwolą nam nie tylko zregenerować skórę naszych stóp, ale także nas odprężyć. W celu usunięcia zrogowaciałego naskórka, pobudzenia mikrokrążenia, natłuszczenia oraz odświeżenia skóry stóp przygotować możemy miętową kurację. Peeling będzie składał się w tym przypadku z soli morskiej wymieszanej z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek oraz kilkoma kroplami olejku miętowego. Taki preparat należy wmasować w stopy, następnie po złuszczeniu zmyć letnią wodą, osuszyć i chroniąc stopy przed przesuszeniem wsmarować w nie krem. Kilkurazowa kuracja, w której istotną rolę odgrywa olejek miętowy przyniesie naszym stopom ukojenie, ochłodzenie a także pozwoli nam zapomnieć o bólu zmęczonych nóg, odświeży i zrelaksuje nas. Innym peelingiem, którego zadaniem będzie wygładzenie, oczyszczenie oraz rozgrzanie skóry naszych stóp jest preparat przyrządzony z brązowego cukru wymieszanego z cynamonem oraz miodem.