Pielęgnacja skóry trądzikowej

Data dodania tekstu: 21-05-2012, Otagowano jako: twarz, skóra, peeling

Cera młodej kobiety niezwykle często narażona jest na pojawiające się zmiany trądzikowe. Jedną z podstawowych broni, jaką powinno się wykorzystać w walce z tym problemem jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry. Oprócz stosowania zabiegów, w których główną rolę odgrywają preparaty przeznaczone dla cery trądzikowej takie jak żele myjące oraz toniki, młode kobiety pamiętać powinny również o tym, że oczyszczaniu skóry nie sprzyja wyciskanie pryszczy, powoduje to bowiem między innymi rozprzestrzenianie się bakterii w jak dotąd zdrowej skórze. Stosowanie się do powyższej wskazówki nie może jednak zapewnić nastolatce, że jej skóra będzie idealnie czysta, w przypadku, gdy cera potrzebuje intensywniejszej pielęgnacji do jej oczyszczania stosować można głęboko oczyszczające maseczki, która ułatwią zasuszenie pryszczy. Często w walce z trądzikiem młodej kobiecie pomóc może jedynie leczenie farmakologiczne, nie oznacza to jednak, że korzystając z pomocy dermatologa ma ona przestać pielęgnować swoją skórę oczyszczając ją delikatnymi tonikami.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy

Data dodania tekstu: 21-05-2012, Otagowano jako: twarz, skóra, peeling

Skóra młodej twarzy wyjątkowo podatna na pojawianie się trądziku wymaga codziennej, dokładnej pielęgnacji. Do zabiegów oczyszczających cerę każda młoda kobieta włączać powinna kilkurazowe w ciągu dnia przemywanie skóry preparatami, dzięki którym łatwo pozbędzie się potu, brudu oraz łoju, które niezmyte z twarzy stwarzają idealne środowisko do powstawania trądziku. Oczyszczając skórę trądzikową nastolatka unikać powinna mydła, które nadmiernie wysusza skórę. W zamian za ten preparat codziennego użytku twarz oczyścić może specjalnie przeznaczonymi do tego żelami, mleczkami, piankami oraz tonikami, których pH sytuuje się w granicach 5-7. Wymienione kosmetyki powinny bez trudu poradzić sobie ze zrogowaciałym naskórkiem oraz łojem. Istotnym kosmetykiem, niezbędnym w składzie kosmetyków każdej młodej kobiety jest mleczko do zmywania makijażu. Odpowiednio oczyszczona z wszelkiego rodzaju pudrów, kredek oraz tuszów do rzęs skóra twarzy to jeden z podstawowych kroków wykonanych w kierunku jej czystości.

Makijaż a cera trądzikowa

Data dodania tekstu: 21-05-2012, Otagowano jako: twarz, skóra, makijaż

Wiele młodych kobiet, które borykają się z problemem cery trądzikowej robi wszystko, by zakryć swoje naskórne niedoskonałości. Błędem, jaki dosyć często popełniają jest nakładanie grubej warstwy makijażu. Wprawdzie podkład zakrywa blizny, zaczerwienienia, zaskórniki, krosty i tak dalej, jednak jest to niestety tylko chwilowy efekt. Konsekwencje takiego przykrywania swoich niedoskonałości przez młode kobiety mogą być wyjątkowo nieprzyjemne. Kosmetyki stosowane do makijażu w większości zamykają ujścia gruczołów łojowych, co spowodować może pogorszenie stanu skóry. Nie oznacza to jednak, że nastolatki borykające się z problemem trądziku rezygnować powinny z makijażu, na rynku odnajdą one na pewno kosmetyki wyprodukowane na bazie wody, które delikatniej potraktują ich wrażliwą skórę. Poza tym stosowanie odpowiedniej pielęgnacji cery, pozwalanie jej na kilkudniowe odpoczynki od makijażu, zmywanie podkładu najszybciej, gdy jest to możliwe, pozwoli na utrzymanie czystości skóry skłonnej do trądziku.


[1] 2 3 4     następna