Problem łamliwych paznokci

Data dodania tekstu: 11-06-2012, Otagowano jako: paznokcie, problem, preparat

Długie i mocne paznokcie to marzenie nie jednej kobiety. Często jednak bardzo trudno wypielęgnować paznokcie, których nie tylko nie będziemy się wstydzić, ale którymi śmiało będziemy mogły się pochwalić. Jedne kobiety nie muszą w tym kierunku robić praktycznie nic, inne wkładając w to nawet bardzo dużo wysiłku nadal nie widzą efektów. W pielęgnacji łamliwych paznokci pomogą nam olejki, wyposażone w olej jojoba, olej ze słodkich migdałów, witaminę E oraz keratynę. Te składniki ułatwią nie tylko wzmocnienie, ale także uelastycznienie kruchych paznokci. Ich stosowanie jest dość proste, wystarczy wyrobić w sobie codzienny nawyk wsmarowywania kilku kropli eliksiru w paznokcie. Warto stosować również olejki, które podczas pielęgnacji paznokci wypielęgnują również nasze skórki. Dzięki swoim właściwościom zmiękczającym pozwolą nam łatwiej się ich pozbyć. Przy zakupie takowego olejku, warto zwracać uwagę na jego skład, jeśli odnajdziemy w nim na przykład składnik, jakim jest cytryna, możemy spodziewać się rozjaśnienia paznokci.

Problem przetłuszczających się włosów

Data dodania tekstu: 13-06-2012, Otagowano jako: problem, piękno,

Przetłuszczające się włosy to problem wielu kobiet. Bardzo często uciążliwość codziennego mycia długich włosów przekonuje nas do podjęcia decyzji o ich obcięciu. Zamiast pozbywać się nadających kobiecości pukli, zastosować możemy kilka metod, które pomogą nam w pozbyciu się problemu. Obok szerokiej gamy kosmetyków, które zakupić możemy w aptekach i drogeriach, istnieją również kosmetyki własnej roboty, w tym przypadku będą nimi płukanki. Owe preparaty przyrządzone na przykład z letniej wody wymieszanej najlepiej z octem jabłkowym lub płukanki pod postacią ziołowego naparu z suszonej pokrzywy pod postacią paczuszek herbaty ekspresowej, wcieramy w skórę głowy. Należy pamiętać bowiem, że owe mikstury przeznaczone do włosów, użyte bezpośrednio na nie, mogą wywołać odwrotny efekt, i zamiast pomóc nam pozbyć się problemu przetłuszczających się włosów, sprawią, że będą się one przetłuszczały jeszcze bardziej. Zaletą płukanek jest ich delikatność, brak chemicznych składników preparatu zapewni nam gwarancję, że nie zniszczymy włosów.

Piękne włosy

Data dodania tekstu: 13-06-2012, Otagowano jako: fryzura, profilaktyka, lśniące włosy

Problem słabych włosów dotyczy często nawet kobiet, które nie powinny właściwie narzekać na swoje pukle. Pamiętajmy jednak, że każda kobieta chce podtrzymać lub przywrócić piękno swoim włosom. Problem słabych, kruchych włosów często pojawia się po okresie zimowym, kiedy to nasze pukle zmęczone są nakryciami głowy, różnymi warunkami pogodowymi. Na szczęście wiosną przychodzi nam z pomocą naturalny kosmetyk, jakim jest aloes. Minerały wchodzące w skład aloesu naturalnie nawilżą oraz wzmocnią włosy. Przyspieszy również ich porost pobudzając i wzmacniając cebulki. Zapewni także lepsze mikrokrążenie skórze głowy. Kosmetyki zawierające wyciąg z aloesu poprawią kondycję naszych włosów, nie musimy jednak nabywać ich gotowych w aptece albo drogerii, odpowiedniejsze dla naszych pukli będą preparaty przygotowane własnoręcznie. Przykładem może być tutaj aloesowa maseczka, do której przygotowania potrzebować będziemy liści rośliny doniczkowej, niewielkiej ilości miodu oraz przegotowanej wody. Wszystko odpowiednio przyrządzone nakładamy na zwilżone włosy oraz skórę głowy.


[1] 2 3 4 5     następna